Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.


Przerwa wakacyjna jest świetną okazją, by dać czas waszemu pupilowi. Wyjazd razem z ulubionym zwierzakiem to rewelacyjna możliwość, zrelaksować się, w tym samym czasie dając psu chwilę. W leciewarto pamiętać o kleszczach, ponieważ wszystkie zwierzęta domowe są na nie podatne. Psy, lubiące dużo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko mają kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różnorodne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się kilkumiesięczną efektywnością oraz niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby psów różnych rozmiarów, więc bez problemu dostaniemy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi albo lekami na kleszcze. Syntetyczne cechują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość środka na kleszcze jest proporcjonalna do wagi psa, należy więc sprawdzić przed nałożeniem, iż wybrana obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże są zarówno przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, dlatego dają kompleksową obronę psiaka. Obroża Foresto działa aż 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych niebezpiecznych chorób, takich jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów z przyjemnością spędzają czas w zaroślach, takie jak labradory, wymagają zwiększonej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, gdyż zakażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi ryzyko utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze chroni zaatakowania zwierzęcia przez kleszcza, dzięki czemu daje zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają wodę konieczna jest dodatkowa ochrona, na przykład w formie kropli mających preparat na kleszcze lub specjalne płyny do mycia działające na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa podczas wakacyjnej wycieczki należy zaopatrzyć się w niezawodne środki na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny online https://www.krakvet.pl/