Rodzaje kocich toalet


wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występują również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, albowiem dla wzoru kociej toalety zakrytej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, jakie lubią kopać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość akceptuje, aczkolwiek widnieją wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Lecz w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest głównie wykonana z materiału sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należy zapamiętać o właściwym rozmiarze. Określone z nich są uzbrojone w zakończenie, żeby bezstresowo utrzymać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osoby, która po prostu brzydzą się wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po czasie, który został przez nas zaplanowany, bądź po kilkakrotności, kocia toaleta automatycznie uruchamia narzędzie, które zamiata brudy do kontenera, alboż do ścieków. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynne zanieczyszczenie zlatuje w dół. Tenże typ kuwety widnieje w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które bezustannie sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, jako może nieść za sobą uciążliwość przy wejściu. Gdy tylko kotek już skończy 12 tydzień życia, powinno się uzyskać nową i większą kocią toaletę, stąd to właśnie, ażeby wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kocię kocha rozkopywać i zagrzebywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale zostało na górze napisane – należy uważać, aczkolwiek określone kocięta nie akceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, albowiem zdarzają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, że kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to możesz zdecydować się na kupno mebla, w którym można ustawić do środka kocią toaletę, skoro nastąpi taki przypadek, bo ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez zadaszenia.
Powinno się co więcej pozyskać dodatki, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.
furminator dla kota